Кошик
3919 відгуків
СЛАВА УКРАЇНІЗаказ

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

Шкідники взимку

Шкідники взимку

Які бувають шкідники і як від них позбутися?

Попелиця

Дрібні зелені або чорні комахи (1-3 мм), а також сірі або помаранчеві, крилаті або повзають. Попелиця зазвичай вражає м'які тканини рослини. Їх улюблені місця – кінці пагонів і квіткових нирок. Вони висмоктують соки з рослини.

Що робити?

Коли ви помітите шкідників, промийте їх струменем теплої води. Ви можете додати розчинений господарське мило (2-3 столові ложки на 1 літр води). В магазинах є спеціальні засоби проти попелиці.

Але є і народні методи:

  • 1.Мило й сода

  • Вдосконалений варіант мильного розчину — суміш мила і соди. На літр води вам знадобиться 1/4 шматка мила і 1 ст. л кальцинованої соди. Використовувати тільки розчин соди немає сенсу, так як він швидко змиється з листя. Завдяки мильній плівці сода залишиться на них довше і встигне знищити комах.

  • 2.Зола

    Зола вважається досить ефективним засобом, що рятує від шкідників. Для настою візьміть 5 л води, додайте склянку деревної золи, залиште на 12 годин. Подучившимся розчином обприскати рослини.

  • 3.Полин

    Комахи не люблять запах і гіркий смак полину. Тому, залийте її в ємності на 24 години. Після обприскати отриманому настоєм гілки.

  • 4.Цибуля

    Зберіть цибульне лушпиння. Приблизна кількість, яке вам потрібно: склянка щільно утрамбованої лушпиння. Залийте його гарячою, тільки закип'ятила водою, залиште на 24 години і використовуйте для обробки.

    Ще один варіант — використовувати ріпчасту цибулю. Візьміть близько 35 грамів головок, подрібніть їх, залийте літром води і залиште на 5 годин. Далі додайте близько 5 грам мила. Потім процідіть через ситечко і додайте ще води, щоб обсяг рідини доходив до 1 літра. Розчин використовуйте для обробки.

  • 5.Цедра

    Наступний спосіб боротьби — настій з цедри. Використовувати шкірку треба у висушеному вигляді. Для розчину вам знадобиться приблизно обсяг пів-літрової банки. Шкірку слід дрібно нарізати, залити 1 л води і залишити так на добу. Після закип'ятіть настій протягом 10 хвилин, процідіть і додайте ще 10 л води (це приблизно обсяг одного відра). Для посилення ефекту в одержаний розчин можна додати трохи рідкого мила: близько 1 ст. л.

Кліщ

Дуже маленьких павуків важко побачити неозброєним оком. Вони можуть бути зеленими або червоними і з радістю атакують рослини з декоративним листям. Вони виснажують соки рослини, в результаті чого на листках утворюються крихітні жовтувато-білі плями. Ніжна павутина з'являється на нижній стороні листя.

Що робити?

Спробуйте збільшити вологість в кімнаті. Купіть зволожувач, розбризкувати воду навколо рослин. Пагони та листя, які сильно постраждали від шкідників просто видаляють. Ви можете використовувати спеціальні засоби з квіткового магазину.

Народні методи:

  • 1 кг подрібненої сухої або 3 кг свіжої ромашки лікарської залити 10 л води температури 60-70 ºC, настояти протягом 12 годин, процідити, розбавити водою в 2-3 рази і додати від 10 до 40 г рідкого мила;
  • 400 г сухого тютюну та махорки добу настоювати 10 л води, після чого кип'ятити 2 години, остудити, процідити, долити водою до об'єму 10 л і додати 50 г мила;
  • 500 г часнику подрібнити, залити 3 л води, настоювати 5 днів у теплому темному місці і процідити. Для обробки рослин від кліщів 60 г настою розводять у 10 л води і додають 50 г мила;
  • 1200 г свіжої або 800 г зеленої висушеної картоплиння заливають 10 л теплої води, настоюють 3-4 години і проціджують;
  • 200 г лушпиння цибулі заливають 10 л теплої води, настоюють 4-5 днів, проціджують і обробляють рослини три рази через кожні 5 днів

Борошнистий червець

Дрібні комахи покриті білим восковим нальотом і пухнастим порошком. Вони як шматочки бавовни нападають, серед іншого, на кактуси, орхідеї, кротони. Вони воліють селитися під листям. Вони висмоктують сік з рослин, викликають в'янення, пожовтіння і опадання листя. Борошнистий червець здатний знищити рослину.

Що робити?

Стебла розтирають вологим тампоном, а листя промивають розчином господарського мила або невеликою кількістю денатурованого спирту. Важливо, щоб після одноразового миття тампон поміняти на інший чистий. Є також спеціалізовані засоби, які можна купити в квітковому магазині.

Народні методи:

  • 1. Мильно-спиртовий розчин

  • Господарське мило натріть на середній терці. На літр кип'яченої води вистачить приблизно столової ложки мильної стружки і стільки ж спирту. Перемішайте все, щоб мило розчинилося.
  •  
  • Перед обробкою закрийте плівкою землю в горщику, щоб розчин не потрапив на неї. Рясно обприскати квітка з пульверизатора.
  • На наступний день влаштуйте рослині теплий душ і змити залишки засобу. Перед цим знову закрийте землю пакетом або плівкою.
  • Повторіть обробку кілька разів з інтервалом у три-чотири дні.
  • 2. Часниковий настій

  • Дрібно наріжте 3-5 зубчиків часнику. Залийте половиною літра окропу і дайте настоятися 5-6 годин. Профільтруйте настій. Нанесіть його на рослини ватним диском, м'якою щіткою або ганчіркою.
  • Повторіть обробку через 3-4 дні.

 

Щитівка

Вони виглядають як маленькі коричневі диски (1-2 мм), прикріплені до нижньої боці листя, особливо вздовж прожилок. Вони радісно атакують сукуленти і викликають відмирання й опадання листя. Щитівка виділяє липке речовина, що сприяє утворенню цвілі і грибів.

Що робити?

Подбайте про підвищеної вологості в будинку. Якщо шкідники ще не розмножені, видаліть їх маленькою кистю. Після годування промити розчином господарського мила або денатурованого спирту.

Білокрилки

Дуже маленькі білі «галстучки». Вони з задоволенням нападають на фуксії, герані, папороті. Харчуються листям, висмоктують сік з тканин. Вони залишають сріблясті смуги і жовтуваті плями, гальмують ріст рослин, деформують квіти. У результаті листя висихають.

Що робити?

З ними дуже важко боротися. Просто обережно перемістіть рослина, щоб весь вулик піднявся в повітря. Ви можете поставити рослину на вулицю на 2-3 години, дуже прохолодний, але не морозний день. Використовуйте готові засоби, знайдені в квіткових магазинах.

  1. Актара. Це системне засіб пролонгованої дії (3-5 тижнів). З нього готують розчин, який виливають під корінь куща, якщо ж шкідників дуже багато, тоді його використовують для обробки листя з пульверизатора. При необхідності проводять ще 2 обробки з перервою в 7 днів. Проте досвідчені дачники радять позбутися від білокрилки за 1 раз, для цього вам знадобиться концентрований розчин препарату (в три або чотири рази міцніше, ніж це рекомендовано в інструкції).
  2. Конфідор. Препарат контактно-системної дії, після обробки яких шкідливі комахи гинуть вже через 1,5 ч. Сприяє загибелі білокрилок діюча речовина в різних концентраціях є так само в наступних засобах: Копфидор, Гаучо, Адмір, Марафон, Командор, Провадо і Апплаунд.
  3. Акарин (Агравертін). Цей контактно-кишковий інсектоакарицидний препарат використовується в боротьбі з багатьма шкідливими комахами, а також з павукоподібними. Розчином засобу обприскують листя культур, причому необхідно, щоб він обов'язково потрапив на шкідника.
  4. Іскра (Біо, Золота, Подвійний ефект). Такий засіб дуже ефективно, воно здатне знищити всіх шкідників вже після першої обробки. У продажу в магазині даний препарат присутній у вигляді розчинних у воді таблеток, паличок тривалої дії, порошку і в ампулах. Після поливу засіб проникає в кореневу систему і тканини куща, де воно здатне утримуватися до 20 днів, при цьому отруюючи як дорослі особини, так і личинок шкідника.
  5. Фитоверм. Инсектоакарицидный препарат используется в борьбе почти со всеми вредителями. Приготовленным из него раствором опрыскивают кусты по листве 1 либо 2 раза. Чаще всего такого количества обработок хватает, чтобы истребить всю популяцию вредителя.
  6. Актеллик. Инсектоакарицидный препарат, используемый в борьбе с клещами и насекомыми. Помните о том, что запах данного средства очень сильный и неприятный, а еще оно отличается высокой токсичностью. В связи с этим специалисты рекомендуют, использовать его в открытом грунте, при этом не забывайте про меры предосторожности.
  7. Танрек. Цей інсектицидний препарат відрізняється контактно-кишковою дією, при цьому він дуже ефективний у боротьбі з різними шкідливими комахами. Такий засіб ефективно справляється і з білокрилка, особливо на культурах з гладкими листовими пластинами без опушення. Якщо ж на листі присутня опушення, тоді для її обприскування краще всього використовувати дрібнодисперсний розпилювач.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner