Кошик
3215 відгуків
СЛАВА УКРАЇНІЗаказ

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

Добрива взимку

Добрива взимку

Використання добрив у зимовий період

Існує думка, що взимку кімнатні рослини краще зовсім не підгодовувати, але більшість квітникарів вважає, що підгодівля потрібна, однак в меншій кількості. Квітучі рослини мають потребу в поживних речовинах, тому їх потрібно підгодовувати в звичайному режимі до закінчення цвітіння. Тим рослинам, які не цвітуть, буде достатньо отримання підгодівлі раз на місяць.

Більшість кімнатних рослин — це тропічні види. Взимку в кімнатних умовах вони відчувають себе комфортно, продовжуючи рости і цвісти, але через зменшення світлового дня ріст рослин сповільнюється. Тому азотні добрива, необхідні для росту, взимку використовуються в мінімальних кількостях для всіх рослин.

Різні види рослин вимагають різного догляду і різних підживлень. Наприклад, цитрусові види в зимовий період повинні відпочивати, тому їх підгодовують не частіше одного разу на місяць комплексними добривами, що містять не більше 4% азоту. Такий же догляд необхідний і ампельним (звисаючим) рослинам, щоб пагони не истончались під час росту.

Добрива для квітучих рослин

Взимку цвітуть ті рослини, які в природі ростуть під кроною лісу або в затінених місцях, для них комфортними є температура 16-25 проC і помірне освітлення без прямих сонячних променів. Їх розміщують на вікнах північної сторони, на підлозі або на підставках недалеко від вікон з яскравим світлом. Грудка землі у них пересихає довше, ніж у квітів, що ростуть при яскравому освітленні, що слід враховувати при внесенні добрив.

Підживлення добривами проводять двічі на місяць через два дні після поливу квітів, коли грудка землі ще вологий. При цьому наступний полив доведеться відкласти на два дні, наприклад, не через 7-8 днів, як зазвичай, а через 9-10. Якщо рослини стоять недалеко від опалювальних приладів і грунт в горщиках пухкий, то доведеться їх поливати частіше, але підживлення проводити у звичайному режимі.

Цветы, любящие яркий свет и прямые солнечные лучи — это те, которые растут на открытых местностях, например: сенполии, тюльпаны, бальзамин, розы и т. д. Зимой их поливают каждые 5–6 дней, а подкормку проводят на второй день после полива, задерживая следующий полив всего на один день

Все цветущие растения завязывают больше бутонов, дольше и пышнее цветут, если в этот период получают достаточно кальция, фосфора, марганца, молибдена и других микроэлементов. При покупке готовых удобрений выбирайте только те, на которых указаны дозировки для цветов.

Квітникарі винайшли безліч різних методів догляду за рослинами в зимовий період. Саме просте і ефективне калійно-фосфорне добриво — це зола. Для кімнатних рослин добриво готують так:

  1. Розводять столову ложку з гіркою в літрі води.
  2. Наполягають розчин дві доби.
  3. Розчин проціджують.
  4. Додають краплю покупного концентрованого марганцю, пару крапель йоду — комплексне добриво готово.

Як калійне добриво використовують і шкірку банана: в одному літрі води замочують шкірку одного банана на добу. Якщо шкірку, розрізати, розчин можна настоювати 10 годин.

Позакореневе підживлення

Для проведення позакореневих підживлень беруть ті ж добрива, але розводять їх у подвійній кількості води. Квітучу рослину обприскують тільки після того, як воно відцвіте, щоб допомогти йому швидше відновити сили.

Кожній рослині необхідні відповідні саме для нього добрива. У зимовий період підгодовувати потрібно квітучі рослини, яким потрібно багато поживних речовин. Рослини, які отримують достатню кількість живлення взимку, довго радують пишною зеленню і великою кількістю квітів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner