Продавець інтернет магазин садівника Садиба Сад розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4462 відгуків
СЛАВА УКРАЇНІЗаказ

Правила посадки полуниці

Правила посадки полуниці

Коли і де посадити полуницю

Для посадки полуниці потрібно вибирати сонячний ділянку або південно-західний схил, де відсутні сильні вітри і немає застою води.

Кращими попередниками для садової суниці будуть горох, квасоля, редис, часник, петрушка, цибуля, буряк і морква. А ось після томатів, картоплі, капусти, гарбуза, соняшнику, кабачків та огірків садити ягоду не рекомендується.

Грунт повинна бути легкою і родючим, добре пропускати повітря і вологу. Полуниця не любить піщаний і глинистий грунт. На піщаному у неї сохнуть і перегріваються коріння, а на глинистому через нестачу кисню і вологи сповільнюється зростання. Також не підходять для рослини кислі та лужні ґрунти.

Посадка суниці в кінці літа – початку осені переважніше для багатьох дачників, т. к. рослина вимагає меншого догляду, ніж висаджена навесні. Потрібно лише ретельно стежити за поливом. Для полуниці недолік води також небажаний, як і її застій.

Вибираючи місце під посадку, необхідно враховувати і цей фактор. Якщо грунтові води на ділянці знаходяться близько до поверхні, потрібно робити високі грядки. А якщо клімат у вас жаркий і посушливий, то садити полуницю слід врівень з землею, щоб вона не перегрівалася і не втрачала вологу.

Завершити ж посадку садової суниці в північних регіонах краще до кінця серпня. У середній смузі і південних регіонах це краще зробити до першої декади і кінця вересня відповідно.

Як правильно садити полуницю

Полуницю зазвичай садять в ряд (однострочная схема посадки) або стрічками, що складаються з двох рядів (дворядковий схема посадки). У першому випадку відстань між кущиками – 30-40 см, між рядами – 60-70 див. У другому – відстань між стрічками – 60-70 см, між рядами – 50 см, між кущиками – 30-40 см

· Зробіть неглибокі ямки, враховуючи відстань між кущами .

· Якщо не вносили перегній, в кожну ямку насипте 20 гр удобренийс мікроелементами для полуниці (1 ст. л.). Перемішайте добриво з землею, щоб не спалити корінці розсади.

· Поставте кущ в ямку. Стежте, щоб коріння не загиналися, інакше ягід не буде. Довгі подрежьте (від цього коріння кущитись ще краще)— затисніть кореневу систему в кулак і стирчать відростки обріжте секатором.

· Листя досить 2-3, інші обріжте, це підвищить приживлюваність.

· Полийте лунку, щоб коріння наситилися вологою. На кожен кущик досить півлітра води, якщо земля суха — 1 літр.

· Коли вода вбереться, засипте не покриваючи розетку (верхівкову бруньку) куща. Вона повинна бути врівень з землею: якщо глибше — згниє, виявиться високо — на мороз замерзне.

· Утрамбуйте землю навколо куща і обріжте вуса і пошкоджені листки. Молоде рослина має розвиватися, з часом воно випустить нові.

· Якщо садіть рядами, робіть між ними борозенки і поливайте в них. На рослини воду не заливайте, щоб не утворилася скоринка навколо куща. Вона не дозволяє рослині дихати.

·        Когда польете, дождитесь, чтобы впиталась вода и замульчируйте (укройте) борозды торфом, сеном или соломой. Иначе придется постоянно взрыхлять борозды, чтобы в них дольше сохранялась влага.

Сажать рассаду клубники нужно не слишком глубоко, чтобы точка роста не была засыпана грунтом. Иначе цветков и ягод вам не дождаться. Но и высоко сажать растение тоже не стоит: оно попросту вымерзнет зимой. Точка роста должна находиться на уровне почвы.

Після посадки землю біля кущиків слід злегка обжати руками і замульчувати. В якості мульчі можна використовувати компост, солому, перепріли тирсу або чорний укривний матеріал. Доглядати за саджанцями залишиться лише до пізньої осені стежити, щоб грунт на ділянці з полуницею не пересихала.

Інші статті
  • Добрива взимку
    Добрива взимку
    Як "годувати" кімнатні рослини взимку
  • Шкідники взимку
    Шкідники взимку
    Кімнатні рослини навіть взимку можуть погубити шкідники. Боротьба з ними - запорука здоров'я ваших улюбленців.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner